ebuy.dk
 NÆSTE AUKTION: 28. september 2025 KL. 19-21

Indlevering-vurdering-vejledning, ring på 86121295- Vores baggrund bliver din fordel!
 

09.09.25:

HØJESTE PRIS NOGENSINDE

 

I dag til morgen kostede 1 gram sølv 8,42 kr – det er en tangering af prisen om morgenen den 21. januar 1980. (om eftermiddagen faldt den til 4,40 kr.) I danske kroner har prisen aldrig været højere. ( Ekstra - idag den 10.09.25 blev prisen slået - den højeste pris nogensinde er nu 8,43 kr)

Se andre sjove nyheder HER

 
Forsiden -> Ure -> Emnenr 88541



Breitling - Navitimer 42 - herrearmbåndsur af stål
NY NEDSAT PRIS

Beskrivelse:

Breitling - Navitimer - herrearmbåndsur af stål
ref. A23322.
Uret har en 42mm kasse af stål, kassen er monteret på den originale Breitling lænke som ligeledes er udført i stål. Uret er udstyret med et mekanisk værk med automatisk optræk.

Uret fremstår brugt men velholdt og medfølges af inder-og-yderboks, booklet og blankt garantibevis.

Uret fremstår brugt men velholdt og stadig med sticker på bagkasse. Uret medfølges af inder-og-yder boks, booklets og garantibevis(11.2005).

SOLGT:

Solgt via købnu

23.500 DKK



Melding fra sælger:

Dette objekt er ikke på auktion - men kan købes direkte - her og nu. "Køb nu" prisen er alt inklusive - der er ingen tillæg af nogen art, udover eventuel forsendelse. NB! Der tages forbehold for mellemsalg.

Valuta regner:  Valuta regner: DKK  = 3762