ebuy.dk
 NÆSTE AUKTION: 28. december 2025 KL. 19-21

Indlevering-vurdering-vejledning, ring på 86121295- Vores baggrund bliver din fordel!
 

26.11.25:

PENGE TILBAGE FRA TDC?

Idag blev jeg kontaktet af en flink mand fra TDC. Han gjorde mig opmærksom på, at kobberet til mit fastnetnummer, ville blive nedlagt snart. Der skulle laves et mobilabonnement med mit gamle firmanummer, som jeg købte i 1973. Såvidt jeg husker, betalte jeg 1.200,- for oprettelsen af telefonnummeret dengang. Jeg forespurgte, hvorvidt man havde til sinds, at tilbagebetale den dengang enorme sum. Umiddelbart fik jeg at vide at det kunne jeg ikke regne med. Mit mangeårige, næsten livslange motto: Livet er for kort TDC - You see! - blev endnu engang bekræftet.

Se andre sjove nyheder HER

 
Forsiden -> Ure -> Emnenr 34466



Rolex Submariner - Herreur i G/G m. perlemor m. brill.

Beskrivelse:

Herrearmbåndsur fra Rolex, model Submariner, ref.nr.: 16618, i kasse og m. oysterlænke af 18 kt. guld, uoriginal perlemorsskive m. punktindeks, prydet m. brillanter og facetterede safirer, safirglas, blå justerbar lynette m. arabertal, automatisk urværk. Ø. 40 mm.

Fremstår i pæn stand.

NB! Der tages forbehold for mellemsalg.

SOLGT:

Solgt via købnu

95.000 DKK



Melding fra sælger:

Uret har tidligere tilhørt den navnkundige "modediktator", Jim Lyngvild, der er kendt fra TV og blade.
Dette objekt er ikke på auktion - men kan købes direkte - her og nu. "Køb nu" prisen er alt inklusive, udover eventuel forsendelse.

Valuta regner:  Valuta regner: DKK  = 15245